IŞIN DEDEKTÖRLERİ, VİDEO MOTİON TEKNOLOJİSİ

ELEKTROMANYETİK DALGALAR, ÇİT ÜSTÜ ALGILAMA TEKNOLOJİSİ

Ana Sayfa   Hakkımızda   Kamera ve  izleme   Alaram Sistemleri   Yangın Algılama Söndürme   Kartlı Geçiş   Çevre Güvenlik   Hava Posta   Alarm Haber Alma   İletişim

 

 

                    

Çevre Güvenlik Sistemleri

Bugün, binlerce m2lik bir alanda özel ve görünmeyen bir koruma sağlamak mümkün. Çevre Güvenlik Sistemleri; büyük arazilerde, etkin denetim sağlamak ve güvenlik personelinden tasarruf etmek amacıyla kurulur.

Sistem, her arazinin kendine özgü çevre ve iklim koşulları göz önüne alınarak, ışın dedektörleri, elektromanyetik dalgalar, algılama sensörleri ve çit üstü algılama teknolojisi gibi pek çok alternatif yöntem kullanılarak uygulanır.

Işın Dedektörleri…

Bir kızılötesi ışın kaynağından, alıcı ünitesine gönderilen kızılötesi ışın sistemiyle çalışır. Dedektör, kaynaktan alıcıya giden sürekli ışının kesilmesi durumunda çalışır.

Video Motion Teknolojisi…

Sistem, CCTV sistemlerinde kameralardan gelen görüntü işaretlerinin analiz edilmesi üzerine kuruludur. Sistemin kurulacağı alana, bütün sınır çizgilerini gören kameralar yerleştirilir. Bu alanlarda yoğun bitki örtüsü gibi engelleyici unsurların bulunmamasına özen gösterilmelidir. 24 saat gözlem sağlayan ve kayıt yapan kameralar sayesinde sistem, ihtiyaçlara göre tanımlanmış komutların dışındaki durumlara alarm verir.

Elektromanyetik Dalgalar…

Yerin birkaç milimetre altına döşenen özel algılama kabloları ile oluşturulan, genellikle duvar ya da çit ile ayrıştırılmamış güvenlik alanlarını yaratmak için kullanılan sistemdir.

Çit Üstü Algılama Teknolojisi

Sistem; arazinin etrafındaki çitin üzerine döşenen özel algılama kablolarından oluşur. Çite darbe uygulanması, altından geçilmesi, tırmanılması gibi olağandışı durumlarda sistem alarm verir. Kullanılan filtre teknolojisi ile çevre ve iklim koşullarından etkilenme ihtimali minimize edilmiştir.